Minder winst voor Shell, olieconcern gaat meer banen schrappen

Donderdag 4 februari 2010
Donderdagmorgen presenteerde Royal Dutch Shell zijn resultaten over het vierde kwartaal van 2009. Het concern realiseerde het afgelopen kwartaal een winst, maar deze was wel lager dan waar op was gerekend. Shell heeft daarnaast besloten om nog meer banen te schrappen om zodoende de kosten verder te kunnen drukken.

Door onze redactie

Winst
Royal Dutch Shell realiseerde in het vierde kwartaal van 2009 een nettowinst van 1,96 miljard dollar. In dezelfde periode een jaar eerder werd er nog een verlies geleden van 2,8 miljard dollar. Gemiddeld hadden analisten gerekend op een nettowinst van 2,89 miljard dollar en mede daarom vielen de resultaten hen over het algemeen tegen.

In het afgelopen kwartaal produceerde Shell 3,331 miljoen vaten olie en gast per dag, waar gerekend werd op een productie van 3,38 miljoen vaten. Bij de downstream-activiteiten werd een verlies geboekt van 1,76 miljard dollar, wat vooral te wijten was aan een eenmalige afschrijving van 1,3 miljard dollar.

Het bedrijf stelt aandeelhouders voor een dividend uit te keren van 42 dollarcent per aandeel over het vierde kwartaal van 2009 en verwacht hetzelfde bedrag ook in het eerste kwartaal te kunnen aanbieden.

Banen schrappen
Royal Dutch Shell kondigde verder aan dat het nog eens 1000 banen extra gaat schrappen. Het olieconcern wil hierdoor de kosten verder omlaag brengen. De ontslagen komen bovenop een lopende reorganisatie waarbij wereldwijd 5000 banen zullen verdwijnen wat moet resulteren in een besparing van 1 miljard dollar.

Shell heeft besloten nog meer banen te schrappen door de zwakke marktomstandigheden. Doordat de prijs van olie en gas zijn gestegen en een forse daling van de raffinagemarges door een zwakkere vraag naar hoge voorraadniveaus in de industrie is het olieconcern volgens topman Peter Voser genoodzaakt deze maatregelen te nemen. De ontslagen zullen vooral vallen in de down-streamactiviteten, waar raffinage, chemie en de verkoop van olieproducten onder vallen.

Of Shell nog meer saneringen gaat plegen is nog onzeker. Begin dit jaar kondigde het concern nog namelijk aan om de deuren van een raffinaderij in Canada te sluiten. In de loop van dit jaar zal Shell nog eens 15% van het totaal oftewel een raffinagecapaciteit van 560.00 vaten onder de loep. Topman Voser stelt dat de marktomstandigheden voor de downstream-activiteiten erg zwaar zijn door een grote overcapaciteit in de raffinage-industrie. Daarom wil Shell selectief investeren in minder maar wel winstgevendere markten met groeipotentieel, zo besluit Voser.

Reacties

U bent niet ingelogd. Om een reactie te kunnen plaatsen dient u ingelogd te zijn.
Geen reacties aanwezig
Ratings · Aandelen Brussel
Aandeel Verk. Houd. Kopen Rating
AB INBEV 0 8 15 4,5
ACKERMANS V. HAAREN 1 1 2 3,5
AGEAS 0 5 6 4
BEFIMMO 0 1 1 4
BEKAERT 3 3 2 2,5
BELGACOM 2 6 5 3,5
COFINIMMO 0 1 0 3
COLRUYT 4 4 1 2
DELHAIZE 1 8 4 3,5
DEXIA 5 2 2 2
GBL 0 2 3 4
GDF SUEZ 4 9 15 3,5
KBC 1 9 3 3
MOBISTAR 4 4 4 2,5
NYRSTAR 0 3 6 4,5
OMEGA PHARMA 0 2 2 4
SOLVAY 2 6 8 3,5
TELENET 1 2 5 4
UCB 2 2 8 4
UMICORE 1 4 6 4
MijnAnalist
Niet geregistreerd? Klik hier
Houd mij ingelogd


Adviezen
Partner-informatie