Normalisatie in inflatie?

Dinsdag 9 februari 2010
Doordat de markten voor vastrentende waarden voor de meeste landen hogere officiële rentetarieven inprijzen, verwachten ze tot een bepaald niveau normalisatie in de mondiale inflatiedynamiek. Of deze verwachtingen terecht zijn is tot nog toe een vraagstuk.

De inflatie is in de afgelopen maanden in zowel opkomende als in ontwikkelde markten aan een stijgende lijn begonnen. In de opkomende markten is de kerninflatie aan het normaliseren en is op weg richting niveaus van het midden van de vorige cyclus. In ontwikkelde markten is de kerninflatie gestabiliseerd op een zeer laag niveau. Hoewel de ontwikkelde markten binnenkort een piek verwachten is er in opkomende markten meer ruimte om de stijgende lijn voort te zetten.

Afgezien van de normalisering van de kerninflatie, is het monetaire beleid in de opkomende markten tot nu toe nog te coulant. Het aanscherpen van een het monetaire beleid is dan ook essentieel. In de ontwikkelde economieën dienen ze de rentetarieven daarentegen zeer laag te houden. Het proactief functioneren van centrale banken in de opkomende markten zal er in resulteren dat de verschillen in het rentebeleid ook vergeleken worden in oplopende wisselkoersen van valuta's in opkomende markten.

Reacties

U bent niet ingelogd. Om een reactie te kunnen plaatsen dient u ingelogd te zijn.
Geen reacties aanwezig
Ratings · Aandelen Brussel
Aandeel Verk. Houd. Kopen Rating
AB INBEV 0 8 15 4,5
ACKERMANS V. HAAREN 1 1 2 3,5
AGEAS 0 5 6 4
BEFIMMO 0 1 1 4
BEKAERT 3 3 2 2,5
BELGACOM 2 6 5 3,5
COFINIMMO 0 1 0 3
COLRUYT 4 4 1 2
DELHAIZE 1 8 4 3,5
DEXIA 5 2 2 2
GBL 0 2 3 4
GDF SUEZ 3 10 14 3,5
KBC 1 9 3 3
MOBISTAR 3 5 3 2,5
NYRSTAR 0 3 6 4,5
OMEGA PHARMA 0 2 2 4
SOLVAY 2 6 8 3,5
TELENET 1 2 5 4
UCB 2 1 8 4
UMICORE 1 4 6 4
MijnAnalist
Niet geregistreerd? Klik hier
Houd mij ingelogd


Adviezen
Partner-informatie