Delta Lloyd zeer goedkoop

Diverse analisten hebben zich recent positief uitgelaten over Delta Lloyd. Zo sprak een hedge fund manager de verwachting uit dat het aandeel in de komende periode kan verdubbelen, terwijl effectenhuis Petercam het aandeel heeft toegevoegd aan zijn lijst van favoriete aandelen voor de Benelux. Door de positieve aanbevelingen staat de koers inmiddels weer boven de introductiekoers, maar zien analisten gemiddeld nog wel een opwaarts potentieel van circa 14%.

Door onze redactie

Waardeverdubbeling
De bekende hedge fund manager David Einhorn heeft afgelopen dinsdag in een interview met Insider Monkey Delta Lloyd getipt als zijn favoriete aandeel voor 2011. Einhorn vergaarde bekendheid door onder meer in een vroeg stadium met zijn Greenlight Capital het aandeel Lehman Brothers te shorten.

De hedge fund manager stelt dat Delta Lloyd waarschijnlijk het enige aandeel in zijn portefeuille is dat kan verdubbelen in waarde en daarna nog steeds goedkoop is. Opvallend gegeven is dat Delta Lloyd op het moment dat Einhorn zijn keuze bekend maakte lager noteerde dan het niveau waarop de topbelegger was ingestapt. Veelal volgt er een reactie van de markt op uitlatingen van Einhorn over een bepaald aandeel en ook nu weer. De koers van het aandeel is de afgelopen dagen aanzienlijk gestegen.

Favorietenlijst
Effectenhuis Petercam heeft deze week Delta Lloyd toegevoegd aan zijn lijst van favoriete aandelen voor de Benelux. De analisten stellen dat het aandeel significant ondergewaardeerd is ten opzichte van zijn sectorgenoten. Veder verwachten de marktvorsers dat de verzekeraar zal profiteren van de stijgende rentetarieven en het verdere herstel van de aandelenmarkten. Het kostenbesparingsporgramma dat Delta Lloyd heeft doorgevoerd en zal daarnaast ook bijdragen aan de verbetering van het resultaat, zo verwachten de analisten. Petercam heeft voor Delta Lloyd een koersdoel uitstaan van 19 euro, waarmee het rekent op een rendement van ruim 19%.

Consensus
Voor het aandeel staan momenteel 10 koop- en 5 houdadviezen uit, terwijl geen van de analisten een verkoopadvies heeft uitstaan. Daardoor is de consensus overwegend positief. Er kan gesteld worden dat het sentiment rond het aandeel deze week sterk is verbeterd door onder meer de aanbeveling van Einhorn en de positieve beoordeling van Petercam.

Gemiddeld hebben analisten een koersdoel uitstaan van 18,97 euro, wat een verwacht rendement oplevert van circa 14%. Gekeken naar koersdoelen die recent zijn afgegeven kan er gesteld worden dat het gemiddeld koersdoel een goede afspiegeling is van wat analisten momenteel aan opwaarts potentieel zien.

Eind november 2010 verlaagden diverse analisten nog hun taxaties voor Delta Lloyd vanwege de terughoudende verwachtingen die de verzekeraar destijds af gaf. De marktvorsers waren onder meer teleurgesteld over de impact van de nieuwe sterftetabel van het Actuarieel Genootschap op het vermogen en de nieuwe winstdoelstellingen van Delta Lloyd. Naar het zich nu laat aan zien zijn deze zorgen bij sommige analisten verdwenen en zien zij de toekomst voor Delta Lloyd positief tegemoet.

Momenteel staat de koers van het aandeel rond de 16,50 euro, wat daarmee 0,50 euro boven de introductiekoers van 16 euro ligt waarmee het aandeel in november 2009 naar de beurs werd gebracht.