Alcoa iets beter dan verwacht

Traditioneel heeft de Amerikaanse aluminiumproducent Alcoa deze week het nieuwe cijferseizoen afgetrapt. Het bedrijf zag de vraag naar aluminium de afgelopen periode stijgen en wist mede daardoor meer winst te realiseren. Analisten zijn eveneens te spreken over de cijfers en hebben daarom hun taxaties licht verhoogd.

Door onze redactie

Meer winst
Alcoa bracht afgelopen dinsdag zijn resultaten over het vierde kwartaal van 2010 naar buiten, waaruit naar voren kwam dat het bedrijf door onder meer hogere aluminiumprijzen een hoger dan verwachte winst heeft weten te realiseren. De winst bedroeg 258 miljoen dollar ofwel 0,21 dollar per aandeel, een stijging van 24% ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. De omzet steeg met 4% ten opzichte van het vierde kwartaal van 2009 tot 5,7 miljard dollar.

De resultaten werden gestuwd doordat de prijs van aluminium het afgelopen jaar steeg met 11%. Verder profiteerde het bedrijf van lagere belastingen.

Koersdoel licht verhoogd
De analisten van ABN AMRO hebben naar aanleiding van de resultaten hun koersdoel voor Alcoa licht verhoogd, van 17 dollar naar 18 dollar. De winst was beter dan waar de analisten van uit waren gegaan, wat volgens hen vooral te danken was aan de lagere belastingen. Verder wijzen de analisten erop dat de koers van het aandeel sinds december vorig jaar 25% is gestegen. Daardoor is de kans aanwezig dat beleggers op korte termijn winst zullen nemen. Alcoa is volgens de marktvorsers nog altijd aantrekkelijk gewaardeerd, doordat het een aantrekkelijke risico/winstverhouding heeft en het economisch klimaat verbetert. Daarom blijven de analisten bij hun koopadvies voor Alcoa .

Daling wpa verwacht
De Zwitserse zakenbank Credit Suisse heeft voor Alcoa een outperform-advies uitstaan met daarbij een koersdoel van 21 dollar. De resultaten over het vierde kwartaal van 2010 waren beter dan waar de analisten op hadden gerekend, aangezien zij uitgingen van een winst per aandeel (wpa) van 0,19 dollar. Toch vonden de analisten de resultaten niet uitstekend, maar verwachten zij wel dat de resultaten in 2011 solide zullen zijn.

De analisten verwachten dat de wpa in 2011 verder zal verbeteren en zal uitkomen op 1,52 dollar. Voor 2012 verwachten zij echter een teruggang van de wpa tot 1,50 dollar. Deze verwachtingen zijn gebaseerd op de veronderstelling dat de aluminiumprijs van 1,20 dollar zal dalen naar 1,15 dollar per pond.

Consensus
Voor het aandeel staan 9 koop- en 4 houdadviezen uit tegenover 1 verkoopadvies, waardoor de consensus licht positief is. Wordt er gekeken naar adviezen die de afgelopen dagen zijn afgegeven kan er gesproken worden van een overwegend positief sentiment.

Door onder meer de lichte koersdoelverhoging van ABN AMRO bedraagt het gemiddeld koersdoel nu 18,22 dollar, wat een verwacht rendement oplevert van ruim 12%. Koersdoelen die deze week zijn afgegeven naar aanleiding van de vierdekwartaalcijfers liggen in lijn met het gemiddelde, wat aangeeft dat dit een goede afspiegeling is van het huidige sentiment.