Verkoop Macintosh positief ontvangen

De Nederlandse detailhandelaar Macintosh kondigde afgelopen dinsdag de verkoop aan van zijn telecomketen BelCompany. Analisten zijn tevreden met de verkoop ook al kwam deze enigszins onverwacht en hebben naar aanleiding daarvan hun verwachtingen voor het aandeel opwaarts bijgesteld.

Door onze redactie

Verkoop BelCompany
Macintosh verkoopt zijn dochteronderneming BelCompany aan de Britse telefoniemaatschappij Vodafone voor een bedrag van 120 miljoen euro. BelCompany heeft in Nederland 176 winkels en exploiteert daarnaast 34 winkels van telefoonkopen.nl. In 2010 realiseerde BelCompany een omzet van 18,3 miljoen euro en een bedrijfsresultaat van 14,6 miljoen euro.

Naar verwachting zal de verkoop Macintosh een eenmalige bijdrage opleveren van 85 tot 90 miljoen euro, die het bedrijf zal gebruiken voor investeringen in zijn divisies Fashion en Living. In deze sectoren zal volgens het bedrijf de focus liggen in de komende jaren.

De overname moet nog wel goedgekeurd worden door de Nederlandse Mededingings Autoriteit (NMa). Als deze instemt kan de verkoop binnen een aantal maanden worden afgerond.

Verkoop enigszins onverwachts
Analist Jan Meijer van ING is te spreken over de verkoop. Hij stelt dat Vodafone momenteel weinig winkels in Nederland heeft en met BelCompany een grote stap hierin kan zetten. Voor de analist kwam de verkoop enigszins onverwacht, maar vindt hij deze wel logisch. Volgens de analist was al duidelijk dat de focus van Macintosh zou gaan liggen op Fashion en Living, waardoor BelCompany buiten de boot zou kunnen vallen. Met de opbrengst uit de verkoop kan het bedrijf volgens Meijer weer mooie aankopen doen voor Living en Fashion.

Koersdoel verhoogd
Analist Michel Veul van SNS Securities heeft naar aanleiding van de overname zijn koersdoel voor Macintosh opwaarts bijgesteld van 25 euro naar 26 euro. De analist stelt dat de verkoop in de strategie van Macintosh past om zich te richten op groei van de kernactiviteiten Fashion en Living.

Mede daarom is het volgens de analist slechts een kwestie van tijd voordat ook Halfords van de hand zal worden gedaan. De verkoopprijs van 120 miljoen euro vindt Veul ‘behoorlijk’, zeker in het licht van de verzadigde markt. De analist ziet groeipotentieel voor de kernactiviteiten en vindt het aandeel ondergewaardeerd. Daarom heeft SNS Securities een ‘buy-advies’ uitstaan.

Consensus
Voor het aandeel staan momenteel 3 koop- en 4 houdadviezen uit. Geen van de analisten hanteert verder een verkoopadvies, waardoor de consensus overwegend positief is. Gezien de positieve reacties van analisten ten aanzien van de verkoop van BelCompany is er sprake van een positief sentiment.

Door de koersdoelverhoging van SNS Securities bedraagt het gemiddeld koersdoel 21,75 euro. Dit levert een verwacht rendement op van ongeveer 8%. SNS Securities verwacht echter met zijn verhoogde koersdoel van 26 euro een rendement van bijna 32% en is daarmee een stuk positiever dan het gemiddelde.