Agfa Healthcare sluit nieuw contract met Amerikaanse Premier
Het beeldvormingsbedrijf Agfa-Gevaert heeft met de Amerikaanse groep Premier Purchasing Partners een contract gesloten voor het leveren van medische films. Het contract heeft een looptijd van drie jaar en omvat de levering van medische films aan 2.500 ziekenhuizen en 75.000 gezondheidscentra in de hele Verenigde Staten. De leveringen bestaan uit traditionele beeldfilm, mammografiefilm, schermen, cassettes, media en printers.
Met de overeenkomst is een jaarlijkse omzet van ongeveer 20 miljoen euro gemoeid. Agfa-Gevaert en Premier werken al zestien jaar samen.
In het verleden hadden die contracten een omvang tussen ongeveer 100 miljoen euro en 140 miljoen dollar, maar toen was er volgens Agfa-Gevaert sprake van totale pakketten. Er wordt aan toegevoegd dat de nieuwe overeenkomst bovendien te maken heeft met traditionele film, die een dalende markt vertegenwoordigt.