De Franse oliemaatschappij Total gaat samen met het Japanse olie- en gasconcern Inpex een groot LNG project opstarten in het westen van Australië. Dit meldt het persbureau ANP. Met de investering is een bedrag van 34 miljard dollar gemoeid (26 miljard euro). Medio dit jaar zullen de bedrijven gaan starten met de aanleg van de boorconstructie in de zee bij het Ichthys-gasveld. Het is de bedoeling om per 2016 operationeel te zijn. Na het oppompen wordt het gas vloeibaar gemaakt en moet het door een pijpleiding van 900 kilometer naar de fabriek in Darwin.
Total heeft een belang van 24 procent in het project, Inpex 72,8 procent en de rest is in handen van de gasbedrijven Toho Gas, Osaka en Tokyo Gas. Analisten hebben nog niet op het nieuws gereageerd.
De omzet over dit jaar komt volgens de verwachtingen van de analisten uit op 169499 miljoen euro,
![]() LNG project Total en Inpex |
Analisten rekenen op een resultaat per aandeel van 5,51 euro. Hierdoor komt de geprognosticeerde koers/winst/verhouding over dit jaar uit op 7,09. De gemiddelde koers/winst-verhouding van de sector bedraagt 13,67. De verhouding van de beurskoers ten opzichte van intrinsieke (boek)waarde ligt op 1,58. De sector wordt verhandeld op 1,95 maal haar intrinsieke waarde. De vrije kasstroom per aandeel komt naar verwachting uit op 8,74 euro (dit komt neer op 158,62 procent van het resultaat per aandeel.
Per aandeel wordt een dividendbetaling van 2,28 euro verwacht. Mocht dit bedrag uitgekeerd worden dan bedraagt het actuele dividendrendement 5,84 procent. Het dividendrendement van de peergroup bedraagt 5,08 procent.
Om 16.00 noteerde het aandeel Total 0,05 procent hoger op een koers van 39,07 euro.