Ondanks het in het rood duiken door Nyrstar schoot het aandeel deze morgen hard omhoog. Rond 10.38 noteert het aandeel ruim 8 procent hoger op 3,59 euro. De resultaten van Nyrstar over de eerste zes maanden vielen beleggers blijkbaar duidelijk mee. Ondanks dat het bedrijf meer zink, goud en zilver produceerde daalde de totale opbrengsten toch met ruim 14 procent. Wel heeft het bedrijf haar schuldpositie kunnen verbeteren door uitstaande leningen af te lossen.
De totale omzet daalde van 1,72 miljard euro naar 1,48 miljard euro. Het nettoresultaat ging van 16 miljoen euro positief naar 32 miljoen euro negatief.
![]() Productie bij Nyrstar |
De market-to-book ratio (berekend door de koers van het aandeel te delen door de verhouding van het eigen vermogen ten opzichte van het aantal uitstaande aandelen) ligt op 0,47. De sector wordt verhandeld op 1,32 maal haar market-to-book ratio.
Het aandeel wordt door 8 fundamentele analisten gevolgd. Het gemiddelde koersdoel van de uitstaande adviezen bedraagt 7,33 euro. De koers van het aandeel ligt zodoende 104 procent onder de fair value van de analisten. Op basis van de huidige koers ligt de marktkapitalisatie van Nyrstar momenteel rond de 360 miljoen euro.
Over het huidige jaar wordt door de analisten die gepolst zijn door persbureau Reuters een omzet van 3,18 miljard euro verwacht. Voor het lopende jaar wordt een nettoresultaat verwacht van 59,75 miljoen euro. De gemiddelde verwachting van het resultaat per aandeel ligt op 0,32 euro. De verwachting van het rendement op het eigen vermogen over dit jaar ligt op 5 procent. Om 10.31 noteert het aandeel 7,49 procent hoger op 3,59 euro.
In H1 2012 produceerde Nyrstar ongeveer 151.000 ton zink in concentraat, een stijging met 18% in vergelijking met H2 2011 (128.000 ton). Er zijn ook significante stijgingen in de productie van koper, lood, zilver en goud binnen de portefeuille met mijnactiva. De productie van koper in concentraat steeg met 43%, de productie van lood in concentraat steeg met 16%, de productie van goud was met 16% gestegen en de zilverproductie met 11%.
Tijdens H1 2012 paste de vestiging in Campo Morado zijn mijnplan aan om pas in H2 2012 te werken aan goud- en zilvererts van een hogere kwaliteit. Deze beslissing werd genomen om de installatie mogelijk te maken van een zware separator tijdens de eerste helft van het jaar die de goudrecuperatie in H2 2012 zou verbeteren. Daarom zal de toevoer van erts met een hoger goudgehalte in de wals in H2 2012 de goudproductie op volledige jaarbasis optimaliseren.
Dientengevolge lag de goudproductie van 8.200 troy ounce in H2 2012 ongeveer 11% lager dan in H2 2011 maar naar verwachting zal dat in H2 2012 weer verbeteren onder invloed van de zware separator en door het in dienst stellen van een circuit voor de flotatie van goud onder invloed van de zwaartekracht tijdens de tweede helft van het jaar. De wals kon werken met een hoger debiet gedurende verschillende periodes van H1 2012 maar door de stilstand voor de installatie van de zware separator en onderhoudswerken lag de hoeveelheid gewalst erts tijdens de helft van het jaar iets lager (3%) dan in H2 2011. De productie van koper in concentraat bleef gelijk in H1 2012 in vergelijking met H2 2011, met een daling van 8% in de volumes zink in concentraat gedurende dezelfde periode. Begin juli ging een optimalisatieprogramma van start in Campo Morado om alle aspecten van de activiteiten te beoordelen. Door gebruik te maken van dezelfde systematische aanpak als tijdens het programma in de Tennessee Mines in H1 2012 is het de bedoeling om het bedrijfsmodel van de vestiging te verbeteren om te komen tot een meer productieve en winstgevende activiteit.