Carrefour Banque – de financiële tak van supermarktgigant Carrefour – biedt vanaf vandaag exclusief via spaarplatform Raisin.nl een vrij opneembare spaarrekening aan in Nederland, met een scherpe rente van 2,19% per jaar. De bank is voor 60% in handen van de Carrefour Group en voor 40% van BNP Paribas — de grootste bank van de Europese Unie en een van de tien grootste banken ter wereld.
Carrefour Banque is de 50e partnerbank en de vierde Franse bank bij Raisin. Daarmee kunnen Nederlanders niet alleen tijdens hun vakantie in Frankrijk terecht bij Carrefour , maar nu ook hun vakantiegeld veilig onderbrengen bij de bank. Carrefour Banque onderstreept haar ambities op de Nederlandse markt door direct een rente aan te bieden die aanzienlijk hoger ligt dan die van de Nederlandse grootbanken.
Nederlandse spaarders vinden bij Raisin inmiddels 50 partnerbanken – meer dan twee keer zoveel als het aantal Nederlandse (spaar)banken dat nog actief is. Volgens de Autoriteit Consument en Markt (ACM) daalde dit aantal in de afgelopen jaren sterk: van 42 in 2012 naar 23 in 2024.
Eelco Habets, algemeen directeur van Raisin Nederland: “Met Carrefour Banque voegen we niet alleen een bekende naam toe aan ons platform, maar ook een bank die direct het verschil maakt. Hun scherpe rente zorgt voor frisse dynamiek in de markt. Deze toetreding onderstreept Raisins rol als toegangspoort tot Europa’s beste spaaraanbieders – en als partner voor banken die willen groeien buiten de eigen landsgrenzen.”