Overname Versatel door Mobistar voorwaardelijk goedgekeurd

Mobistar mag de zakelijke tak van KPN België, het gewezen Versatel, overnemen. De raad voor de mededinging heeft de acquisitie voorwaardelijk goedgekeurd. Mobistar maakte in november vorig jaar de overname bekend. Met de transactie is een bedrag gemoeid van 65 miljoen euro.

De deal betreft een glasvezelnetwerk van 1.800 kilometer, twee datacenters, 9.000 klanten en de groothandelsactiviteiten van Versatel. De 135 werknemers van Versatel maken mee de overstap naar Mobistar. De raad van mededinging heeft wel gesteld dat Mobistar het groothandelsaanbod van Versatel nog achttien maanden moet behouden naast de eigen portefeuille.

Het gaat over de doorverkoop van breedbandtoegang aan andere telecomoperatoren zonder eigen infrastructuur. Door die voorwaarde op te leggen wil de raad voor de mededinging verzekeren dat er concurrentie blijft bestaan op de groothandelsmarkt voor breedbandtoegang. (MH) Express.be