Het technologiebedrijf Option uit Leuven is erin geslaagd om met een converteerbare obligatielening een bedrag van 9 miljoen euro op te halen. Topman Jan Callewaert draagt 5 miljoen euro bij tot de kapitaaloperatie. Daarnaast bracht ook de Participatiemaatschappij Vlaanderen (PMV) 2 miljoen euro aan. De investering past volgens de investeringsmaatschappij in zijn opdracht om de technologische innovatie in Vlaanderen te ondersteunen.
Andere deelnemers aan de operatie zijn Athos Investment (1 miljoen euro), Mondo (500.000 euro) en Life Science Research Partners (500.000 euro). Option had zich tot eind deze maand tijd gegeven om bijkomende financiële middelen te vinden. Het technologiebedrijf had de extra middelen nodig voor de ontwikkeling van nieuwe producten.
Option boekte vorig jaar weliswaar een winst van 3,6 miljoen euro, maar zag wel een einde komen aan de softwarelicentie met de Chinese groep Huawei.
Bron: Express.be