Invesco: Amerikaanse dollar kan komende jaren verder verzwakken

De Amerikaanse dollar heeft dit jaar al flink wat terrein verloren. Volgens de strategen van vermogensbeheerder Invesco zijn er verschillende signalen dat de munt de komende jaren verder zal verzwakken.

Een veilige haven is de Amerikaanse munt niet meer, aldus Invesco. “De acties van de Amerikaanse regering ondermijnen het vertrouwen in de Amerikaanse instituties en maakt dat het land minder aantrekkelijk wordt voor buitenlandse investeringen. De dollar is dit jaar verzwakt en kan de komende jaren verder wegzakken”, aldus de strategen.

Na de financiële crisis van 2008 hielp de dollar beleggers met rendement en bood het een manier om risico’s af te dekken. Historisch gezien apprecieerde de munt fors doordat Amerikaanse activa buitenlands kapitaal bleven aantrekken. En als markten kelderden of de economie minder goed draaide werd de dollar bovendien als veilige haven gezien. “Maar dat is niet langer het geval. We hebben goede redenen om te verwachten dat de dollar, zelfs na de forse daling dit jaar, nog steeds hoog gewaardeerd is. De munt heeft pas een kleine stap gezet in het terugdraaien van de grote stijging van na 2008.”

Structureel hogere inflatie

Ook de politieke druk op de onafhankelijkheid van de Fed wekt argwaan bij beleggers. “De aanvallen op Fed-voorzitter Powell en meer recent ook op Lisa Cook tonen aan dat de regering meer controle wil over het monetaire beleid. Dit vergroot het risico op een structureel hogere inflatie, oplopende lange rentes, steilere rentecurves en een zwakkere dollar”, aldus de strategen.

“Wanneer de negatieve correlatie tussen de dollar en risicovolle beleggingen verdwijnt, zullen portefeuilles minder goed gediversifieerd zijn. Beleggers zullen op zoek moeten gaan naar alternatieven om risico’s te spreiden.”

Daarnaast confronteert een zwakkere dollar buitenlandse beleggers in Amerikaanse activa met het dilemma dat zij, in tegenstelling tot voorheen, nu hun posities in de VS moeten terugbrengen ofwel hun blootstelling moeten hedgen via andere valuta.