Perikelen Carrefour, analisten verdeeld

Een fors besparingsplan, een overstap voor een gedeelte van het personeel van paritair comité 312 naar het voor de werknmers minder gustige 202 en de sluiting van een tiental winkels aan beide kanten van de taalgrens, die onvermijdelijk gepaard gaat met een massa-ontslag. Dat is volgens de Mediafinkranten L'Echo en De Tijd het voorstel dat de directie van de Franse distributiegroep Carrefour volgende dinsdag tijdens een bijzondere ondernemingsraad aan de vakbonden zal voorstellen.

Indien de vakbonden het plan niet aanvaarden, rest Carrefour enkel nog het vertrek uit ons land. Omdat geen verdere communicatie over de ondernemingsraad wordt verstrekt, wordt vermoed dat de wet-Renault van kracht zou kunnen zijn. De wet-Renault verplicht een bedrijf om, vooraleer het tot collectief ontslag overgaat, eerst het personeel te informeren over de "intenties" daartoe, en een informatie- en consultatieronde in te lassen waarin alternatieven voor het collectief ontslag voorgesteld kunnen worden.

Het gonst al geruime tijd van geruchten over de toekomst van Carrefour in België. De keten kampt met een dalend marktaandeel en ook de rendabiliteit zou te wensen overlaten. Carrefour heeft in België op dit ogenblik ongeveer 15.000 medewerkers.

De vakbonden verwachten dat de supermarktketen Carrefour België binnenkort met slecht nieuws zal komen voor de medewerkers. De supermarktketen heeft een bijzondere ondernemingsraad aangekondigd. Over de inhoud daarvan is nog niets bekend, maar volgens de vakbonden zullen daar ingrijpende maatregelen moeten worden verwacht.

Daarbij wordt gedacht aan een mogelijke verdere inkrimping van het aantal winkels, de overschakeling naar een lager paritair comité voor het personeel of een verkoop van de Belgische activiteiten.

Het gonst al geruime tijd van geruchten over de toekomst van Carrefour in België. De keten kampt met een dalend marktaandeel en ook de rendabiliteit zou te wensen overlaten. Carrefour heeft in België op dit ogenblik ongeveer 15.000 medewerkers.

Express.be