Fluxys sluit cassatieberoep in dossier Ghislenghien niet uit

Gasnetbeheerder Fluxys sluit niet uit cassatieberoep te zullen aantekenen tegen zijn veroordeling door het hof van beroep in Bergen voor zijn aandeel in de gasramp van Ghislenghien zeven jaar geleden. Het directiecomité van de gasnetbeheerder zei in een reactie op de veroordeling bijzonder verontrust te zijn door de rechterlijke beslissing van het hof van beroep.

Het arrest betekent volgens Fluxys een radicale wijziging van de rechtspraak ten opzichte van de bestaande regelgeving voor het vervoer van aardgas.

Door het arrest van het hof van beroep worden volgens Fluxys aan de gasnetbeheerder taken toegeschreven waarvoor de onderneming op dit ogenblik op basis van de huidige wetgeving geen voorgeschreven bevoegdheid heeft. Fluxys kondigde aan de geciteerde motivatie voor de veroordeling te zullen analyseren en een eventueel cassatieberoep niet uit te sluiten.

Express.be