De olie- en gassector liet het afgelopen jaar beperkte rendementen zien. Sinds juli vorig jaar koerst de sector ruim -145 procent in de min. Bij de winnaars zien we onder andere California Resources, Denbury Resources en HollyFrontier. Relatief grote verliezen waren er voor World Fuel Services, Halcon Resources en EP Energy.

De afgelopen tijd zien we vooral bij de midcaps behoorlijk positieve rendementen. Bij de achterblijvers zien we vooral smallcaps.

Bij de koers/winst-verhoudingen in de sector is er een divers beeld. De large caps noteren met een koers/winst-verhouding van 21 het hoogste. De microcaps noteren op -801 maal de winst per aandeel. DCC, Cairn Energy Energy en BP zijn de aandelen met de hoogste koers/winst-verhoudingen. Aandelen met de laagste koers/winst-verhoudingen zijn onder andere Chesapeake Energy, Spectra Energy en Gulfport Energy.

Het doorsnee dividendrendement is met zo'n 1,6 procent hoog te noemen. Aandelen met nu hoge dividendrendementen zijn onder andere American Midstream Partners LP, Sunoco LP en NGL Energy Partners LP.
Dit is een gratis publicatie van Analist Pro. Analist Pro is een professioneel beleggingsplatform met analyses van alle Amerikaanse en Europese markten. Klikt u hier om u hiervoor kosteloos aan te melden.