We zien binnen de industriuelegoederen een beperkte spreiding qua rendementen over de afgelopen 12 maanden. Sinds juni vorig jaar staat de sector op ruim 3 procent winst. Bij de winnaars zien we onder andere SinterCast AB, Lifco AB (publ) en Interroll Holding AG. Relatief grote verliezen waren er voor Roctool SA, SLM Solutions Solutions AG en Aumann AG.
De large caps in deze sector waren de afgelopen maanden de winnaars. Bij de minder presterenden treffen we vooral smallcaps.
Met betrekking tot de koers/winst-verhoudingen zien we een uniform beeld bij de verschillende marktkapitalisaties. De large caps kosten met een koers/winst-verhouding van 21 het meeste. De smallcaps noteren op 18 maal de winst per aandeel. , en zijn de aandelen met de hoogste koers/winst-verhoudingen. Aandelen met de laagste koers/winst-verhoudingen zijn onder andere Turkiye Sise ve Cam Fabrikalari AS, Siti B&T SpA en Koc Holding AS.
Het gemiddelde dividendrendement is met circa 2,2 procent aantrekkelijk te noemen. Icahn Enterprises LP, Sonae SGPS SA Capital SGPS SA en Panostaja bieden nu de hoogste dividendrendementen van de megacaps in deze sector.
Dit is een gratis publicatie van Analist Pro. Analist Pro is een professioneel beleggingsplatform met analyses van alle Amerikaanse en Europese markten. Klikt u hier om u hiervoor kosteloos aan te melden.