- Aantal gebruikers stijgt in 2025 met 8% naar 325 miljoen
- Netflix hard op zoek naar meer content om abonnees langer te entertainen
- Motto “we are builders, not buyers” verleden tijd met bod op Warner Bros. Discovery
Netflix producten
Gisterenavond, bij de publicatie van de jaarresultaten, was Netflix scheutig met cijfers. Het aantal abonnees groeide in 2025 met 8% van 300 miljoen naar 325 miljoen. De totale kijktijd vlakte echter af met een stijging van slechts 2%. Netflix is daarom op zoek naar nieuwe content en bewandelt daarbij twee paden: 10% meer budget voor het maken van eigen producties en de overname van Warner Bros. Discovery. De hogere kosten worden deels betaald door te stoppen met het inkopen van eigen aandelen.
De investeringen zijn nodig om de omzetgroei op peil te houden. Dat is nodig, want het management verwacht een daling van de 16% in 2025 naar 12% tot 14% in 2026. Voor het eerst werd bekendgemaakt dat advertentie-inkomsten $1,5 miljard hebben bijgedragen aan het jaartotaal van $45 miljard. Voor 2026 wordt een verdubbeling naar $3 miljard verwacht. De winst van Netflix kwam in 2025 uit op een record van $11 miljard, 26% hoger dan in 2025 en goed voor een in de sector ongeëvenaarde winstmarge van 24%.
Na de introductie van goedkopere abonnementen met advertenties in 2022 toont Netflix opnieuw lef en ondernemerschap met het bod van $72 miljard op media- en entertainmentbedrijf Warner Bros. Discovery (WBD). Het jarenlang gebezigde motto “we are builders, not buyers” wordt daarmee over boord gezet. Beleggers nemen een afwachtende houding aan. Sinds de aankondiging van de voorgenomen overname begin december daalde het aandeel van met 20% van $110 naar $87. Na de presentatie van de jaarcijfers ging daar gisterenavond in de nabeurshandel nog eens 5% vanaf. Als de overname wordt goedgekeurd staan co-ceo’s Ted Sarandos en Greg Peters van Netflix voor de uitdaging om de integratie in goede banen te leiden en meer resultaten uit de omvangrijke portefeuille van WBD te halen.
Geschreven door eToro-marktanalist Jean-Paul van Oudheusden