Enthousiasme rond Ballast Nedam afgezwakt

Ballast Nedam kondigde maandagmorgen een nieuw contract aan voor de bouw van een windpark in Denemarken. Zowel beleggers als analisten reageerden aanvankelijk enthousiast op het bericht wat zorgde voor een stijging van de koers van het aandeel, maar tot wijzigingen van analistentaxaties heeft het vooralsnog niet geleid en de koers is inmiddels weer gedaald.

Door onze redactie

Contract
Ballast Nedam heeft een contract gesloten met A2SEA voor de inzet van het schip de HLV Svanen op het Deense offshore-windpark Anhold. Het schip zal eind 2011 worden ingezet op het project, dat bestaat uit 111 windturbines. De werkzaamheden zullen tot het derde kwartaal van 2012 duren, zo is de verwachting. Er zijn omtrent de overeenkomst geen financiële details bekend gemaakt. A2SEA verzorgt voor de Deense energiemaatschappij DONG het schip voor de installatie van de funderingen voor het windpark.

Daarnaast zal Ballast Nedam vanaf het tweede kwartaal van 2011 eveneens voor het Deense DONG de monopiles, wat de funderingen zijn van de windturbines en bestaan uit stalen buispalen, installeren op het Britse windmolenpark Walney II. Het zal hierbij gaan om de zwaarste monopiles die ooit zijn geïnstalleerd op een offshore windpark.

Alweer een contract
Analist Edwin de Jong van SNS Securities stelt in zijn researchrapport dat door het nieuwe contract de inzetbaarheid van de HLV Svanen significant is gestegen. Momenteel is de SVanen in het verenigd Koninkrijk waar het 90 funderingen aan het instaleren is voor het Sheringham Shoal Offshore windpark, aldus de analist.

De analist verwacht dat de Svanen voor 5 miljoen zal bijdragen aan de EBIT van Ballast Nedam op jaarbasis bij een inzetbaarheid van 80%, wat daarmee een relatief groot deel van Ballast Nedam ’s winstverwachting voor 2010 van 10-15 miljoen euro is. SNS Securities heeft momenteel voor Ballast Nedam eeen hold-advies uitstaan met daarbij een koersdoel van 12,50 euro.

Consensus
Er staan momenteel voor het aandeel 1 koopadvies, 6 houdadviezen en 1 verkoopadvies uit, waardoor de consensus neutraal is. Gesteld kan worden dat de adviezen zeer evenwichtig verdeeld zijn en de meeste analisten een houdadvies hebben uitstaan.

Gemiddeld hebben analisten een koersdoel uitstaan van 13,83 euro, wat een verwacht rendement oplevert van ongeveer 23%.

Naar aanleiding van het nieuws stond de koers van Ballast Nedam aanvankelijk hoger op een winst van ruim 2%, maar halverwege de middag was hier nog maar 0,2% van over. De koers van het aandeel is vanaf het begin van dit jaar gedaald van ongeveer 15 euro naar momenteel circa 11,30 euro, een verlies van bijna 25%. Dit is ongeveer gelijk aan het rendement wat analisten gemiddeld verwachten, waarmee gesteld kan worden dat analisten het aandeel te veel afgestraft vinden en nog voldoende opwaarts potentieel zien.